Tatlı Sular Bir İstanbul Macerası

20 TL. Tatlı Sular, İngiliz diplomat ve yazar Harold Nicolson'un iki romanından biridir. Romanın konusu, Harold'un sevgili eşi Vita ile İstanbul ve çevresinde yaşadıklarıdır.

Responsive image
YAZAR
Harold Nicolson
DOSYA BOYUTU
2,96 MB
YAYIN TARIHI
2017
DIL
Türkçe
ISBN
9786058234338

PDF formatında Tatlı Sular Bir İstanbul Macerası. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Tatlı Sular Bir İstanbul Macerası kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


Tatlı Sular, İngiliz diplomat ve yazar Harold Nicolson’un iki romanından biridir. Romanın konusu, Harold’un sevgili eşiVita ile İstanbul ve çevresinde yaşadıklarıdır. Romanda kendisini Angus, eşi Vita’yı da Eirene olarak tanımlar. Roman ve gezi notları tadında İngilizce olarak yazılmış olan bu eserde, aslında 1912-14 Balkan Savaşı sırasında İstanbul’daki yabancı elçilikleri Osmanlı Devleti aleyhine çevirdiği entrikalar anlatılır. Romanın asli kahramanları Angus ve Eirene, o yıllarda İstanbul ve çevresinin tadını çıkarmışlar, denizinden ve doğal güzelliklerinden bolca yararlanmışlardır. Ayrıca İstanbul’un o yıllardaki durumu da tanımlanmış, Galata, Şişli, Beykoz, Eyüp, Haydarpaşa, Yenikapı, Yeniköy, Tarabya, Belgrat Ormanı, Çerkezköy, Büyükçekmece, Dolmabahçe gibi İstanbul semtlerinin muhteşem bir tasviri yapılmıştır. Türkleri seven ve İstanbul hayranı olarak ölen Nicolson’un bu değerli edebi yapıtı, İstanbul kitaplarına düşkün olanları başucundan ayıramayacakları bir eser. (Tanıtım Bülteninden)   


erol şahin istanbul macerası. israfil başkan. Микс - erol şahin istanbul macerasıYouTube.